O MNIE

  • Klika słów o kancelarii

O mnie

Łukasz Klimczyk

Radca prawny, właściciel Kancelarii, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.

Edukacja i doświadczenie

Wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Opolu (nr wpisu: OP-1270).

Doświadczenie w prawie sportowym zdobywał współpracując z wiodącą w tym w zakresie kancelarią prawną biorąc przy tym udział w kompleksowym wsparciu podmiotów ze środowiska sportowego oraz uczestnicząc w wielu krajowych i międzynarodowych postępowaniach sądowych.

Natomiast doświadczenie w zakresie prawa gospodarczego zdobywał w renomowanych wrocławskich kancelariach prawnych świadcząc obsługę prawną zarówno klientom indywidualnym jak i podmiotom gospodarczym (w szczególności z branży budowlanej i medycznej).

Specjalizacja

Specjalizuje się w bieżącej obsłudze podmiotów ze środowiska sportowego oraz podmiotów gospodarczych, a także reprezentacji Klientów w postępowaniach sądowych – zarówno przed sądami powszechnymi, sądami administracyjnymi, jak i sądami polubownymi.

Ekspert z zakresu antydopingowych postępowań dyscyplinarnych.

Praktyka zawodowa

W praktyce zawodowej skupia się, w szczególności na zagadnieniach prawa sportowego. Posiada ogromne doświadczenie z zakresu bieżącej obsługi Polskich Związków Sportowych, klubów sportowych, zawodników oraz trenerów.

Ekspert z zakresu przepisów antydopingowych. Posiada bardzo bogate doświadczenie z zakresu antydopingowych postępowań dyscyplinarnych prowadzonych przed organami dyscyplinarnymi Polskich Związków Sportowych, Komisją do Zwalczania Dopingu w Sporcie, organami Międzynarodowych Federacji Sportowych, Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie oraz Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu w Lozannie (CAS).

Ukończył organizowany przez Uniwersytet w Lozannie w Szwajcarii kurs „Doping: Sports, Organizations and Sciences”. Autor wielu publikacji z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego oraz założyciel portalu www.sportnadopingu.pl.

Świadczy swoje usługi również w języku angielskim.

iamges